YKS Kaynak Önerileri

YKS Kaynak Önerileri

YKS Sınavına hazırlanırken dikkat edilmesi gereken önem arz eden husus doğru kaynak ile çalışmaya başlamaktır. Doğru kaynak eksikliklerinize nokta atışı yapıp, daha hızlı giderir. Piyasada haddinden fazla kaynak mevcut. Hal böyle olunca öğrenciler artık hangi kaynağın doğru hangi kaynağın yanlış olduğu ayrımını yapamamaktadır. Bu da öğrencileri yanlış yönlendirmektedir. Önüne gelen ve çalışmaları için çok yetersiz kaynaklar almalarına sebep olmaktadır. Bu durumlara düşmemek, bir yılınızı heba etmemek istiyorsanız şayet YKS Kaynak Önerileri için alanında uzman kişilerden yardım almakta, her daim öğrencilerini başarıya taşıyan koçlarla çalışmakta fayda vardır. Doğru YKS Kaynak Önerileri sizin konuları en iyi şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır ve doğru bir şekilde öğrendiğiniz konuları en iyi şekilde pekiştirmek de yine YKS Kaynak Önerileri ile sağlanacaktır. En iyi şekilde öğrenilmiş konular da net artırımını ve size gerekli özgüveni sağlayacaktır.

Her şeyden evvel kaynak satın almadan önce seviyenizin analinizi iyi bir şekilde yapmalısınız. Çünkü piyasada – özellikle iyi olan yayınlarda- seviyeye göre basit düzey, orta düzey ve zor düzey olmak üzeri kitaplar ve kitapların içinde seviyeyi az şekilde zorlayacak sorular mevcuttur. Anlaşıldığı üzere analiz oldukça önemlidir. Bu seviye analizini aslında en iyi siz yaparsınız. Öncelikle denemeye girebilir, hangi tür sorularda zorlandığınızı belirleyerek kaynak alışverişine çıkabilirsiniz. Seviyeye göre satın almış olduğunuz kitapları bitirip bir üst seviyedekini satın almanızda büyük yarar olacaktır. Bilgiler kolaydan zora ilkesiyle belirli bir ölçüde kullanılırsa öğrenme daha kolay ve kalıcı olacaktır.

YKS Kaynak Önerileri ve sınav senesinde gerekli olan diğer destekler için sizin için hazırlamış olduğumuz imkanlardan yararlanabilirsiniz. Görüşmeler Skype üzerinden veya Whatsapp iletişim hattı üzerinden karşılıklı olarak belirlenmiş olan gün ve saatlerde yapılmaktadır. Whatsapp iletişim hattımız 0850 308 16 18 veya www.fikoc.com.tr panel linkinden randevu alabilirsiniz.

YKS Kaynak Önerileri içerisinde en önemli önerilerden biri de şu olacaktır: Videoları çözümlerin mevcut olması. Çünkü çözebildiğiniz sorular değil çözmekte zorluk çektiğiniz sorular önemlidir. Çözemediğiniz sorular da kitap aralarında çürümeye yüz tutmamalıdır. Çözemediğiniz soruları her zaman çözdüremeyebilirsiniz. Ama video çözümlü kaynaklar satın alarak rahatlıkla çözemediğiniz soruların video çözümlerini izleyerek sorunlarınızı en dibe indirebilirsiniz.

YKS Kaynak Önerileri için bir diğer husus ise, basım tarihlerine dikkat etmekten geçmektedir. Basım tarihi eski olan bir kaynak satın aldığınızda yanlış veya eksik bilgiler öğrenebilir, çıkması muhtemel dahi olmayan sorular çözerek zamanınızı gereksiz bir şekilde boşa harcayabilirsiniz. Bu gibi olumsuzlukları önleyebilmek adına satın alırken tarihi baz almanız gerekir. 2020 Basım olan kaynaklara öncelik tanımanız 2021’ de çıkmış olan ve halen çıkması muhtemel olan soru tarzlarını öğrenmenize olanak tanıyacaktır. Bu da daha rahat ve daha sağduyulu bir yıl geçirmenize vesile olacaktır