Öğrenci Koçluğu Çalışması

Öğrenci Koçluğu Çalışması


                                                               Öğrenci Koçluğu Çalışması

 

Öğrenci Koçluğu çalışması yalnızca okul odaklı değil, öğrenciyi hayata hazırlamayı sağlamaktadır. Çünkü hayat hakikaten okuldan ibaret değildir. Okulda başarılı olmadan evvel hayatta başarıyı yakalamak gerekmektedir. Hayatta kazanılan başarı okul hayatını şekillendirmektedir. Hal böyle olunca Öğrenci Koçluğu Çalışması hayatı baz alarak öğrencilerine katkı sağlar.

 

Yukarıda mevcut olan ekte de görüldüğü üzere sizler için hazırlanmış olan Öğrenci Koçluğu sistemi mevcut. Bu imkanlardan yararlanmak istiyorsanız Whatsapp iletişim hattımız olan 0850 308 16 18 numarasından veya  www.fikoc.com.tr panel linkinden randevu alabilirsiniz.  

 

Koçluk; bireyin potansiyelini maksimize etmeye yarayan ve bireyin içsel dinamiklerini harekete geçirerek amacına ulaştırmayı çalışmaktadır. Bu Öğrenci Koçluğu Çalışması planlı, profesyonel, geleceğe odaklı bir gelişim sürecini hedeflemektedir. Bu çalışmanın koçluk olabilmesi için sorumluluğun öğrenci tarafından üstenilmiş olması gerekmektedir. Sorumluluğunu almış bir öğrenciyi kontrol etmek gerekmez. Öğrenci koçu sürece geribildirim verir ve tekrar gözden geçirir. Eğitim sisteminin sınav odaklı olabilmesi gelecek ve hedef bilinci taşımaması nedeni ile kısa sürede sonuç verecek zorlayıcı ve kısıtlayıcı yollar izlemektedir. Popüler ve prestijli olduğu için de bu çalışmalar koçluk olarak adlandırılmaktadır. Bu tam anlamı ile yanlıştır, olmaması gereken bir husustur. Yanlış olarak yapılan bu çalışmaların öğrenci koçluğu, ‘eğitim koçluğu sistemleri adı altında yapılmasıdır. Öğrenci koçluğu çalışması, diğer çalışmalara göre daha uzun, daha zor ve emek gerektiren belki daha uzun sürede sonuç veren bir yoldur. Ancak çok daha etkili ve kesin sonuç getiren bir yoldur. Koçluğu yapılmakta olan bir öğrencinin kendi kendisini kontrol edecek bir başka yetişkine ihtiyacı kalmaz. Kararlarını alır ve aldığı kararları uygular. Koç ‘unun verdiği geribildirimlerle de nasıl ilerlediğinin farkına varır. Bu süreçte tabii ki Zaman zaman bocalayabilmektedir. Zorlana da bilir. Koçu ile kendisine uygun olan yeni kararlar ile ilerleme sürdürür.

 

Çocuğunuz için koçluk hizmeti aldırmak istiyorsanız şayet daha zor ve sizin de sorumluluk alacağınız yolu seçmenizde fayda vardır. Zor ama başarıya götürecek yol. Aynı zamanda Öğrenci Çalışma Koçluğu yapıyorum diyen koç öğretmenin de koçluk yetkinliklerini mutlaka araştırmanız lazım gelmektedir. Alacağınız hizmet için Öğrenci Çalışma Koçluğu yapan kişinin koçluğu en iyi şekilde yapacağına ikna olmanız gereklidir. Öğrenci koçluğuyla ilgili gerekli belgeleri talep edebilir ve profesyonel koçunuzu bulabilirsiniz.

 

Böyle bir Öğrenci Koçluğu Çalışması yapan kişi ile çalışmak isteyen anne- babalar; öğretmenin akreditasyonlu bir eğitim alıp almadığını sorgulamalıdır. Sertifikasyon sürecini tamamlayıp tamamlamadığı hakkında da bilgi sahibi olmakta yarar vardır. Çalışmalardaki yöntemlerinin baskıcı, zorlayıcı, destekleyici mi yoksa koçluk ilkeleri ile mi ilerlediğinin analizini yapmaya çalışın. Koçlukta deneyimi olup olmadığını araştırın. Alanında en iyi koç demek öğrenciyi en iyi şekilde yönlendirmesi ve başarıya ulaştırması demek.

Detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.