ONLINE ÖĞRENCİ KOÇU

ONLINE ÖĞRENCİ KOÇU

Türkiye’ye koçluk sistemi çok geç gelmiş bulunmaktadır. Genelde rehberliğin daha yaygın olduğu ve aslında bakarsak rehberlik danışmanlık ile koçluğun karıştırıldığı – aynı sayıldığı – bir ülkede yaşıyor olmaktayız. Şunu belirtmekte yarar vardır ki, rehberlik danışmanlık ile koçluk sistemi bayağı bir şekilde farklılık göstermektedir.

Koçluk sistemi birebiri baz almaktadır. Zaten eğitiminin farklı olması sebebi ile de rehberlik danışmanlığından ayrılmaktadır. Dünya çapında da koçluk sisteminin faydalarının rehberlik danışmanlığın faydalarından fazla olduğu, daha verim alındığı kanıtlanmış durumdadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eğitim ve öğretimde yenilikler gözlemlenmeye başladı. Özellikle teknolojiyi sağlıklı kullanan bireyler için faydalar sayıldığında bitecek gibi değil. Online Öğrenci Koçu da teknolojinin öğrencilere sağladığı faydalardan biri olmaktadır. Uzaktan eğitimde sınır aşan ve faydaları saymakla bitmeyecek olan Online Öğrenci Koçu sistemi özellikle hayallerini yabana atmayan ve uzaktan eğitimi en iyi idame ettirebilecek, kendine güveni olan öğrencilerin faydasına başarılar sağlamaktadır. Fi Koç olarak Online Öğrenci Koçu sistemi ile öğrencilerin önem arz eden bu yılını risk altında kalmaktan kurtarmak istiyoruz. Online öğrenci koçu sistemiyle karşılıklı belirlenen zamanda görüşüle biliniyor. İletişimin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için Skype üzerinden veya Whatsapp üzerinden görüntülü bir şekilde konuşmak mevcut olan bir husustur. Randevu almak için www.fikoc.com.tr panel linkine tıklayarak bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Whatsapp iletişim hattımız 0850 308 16 18 iletişime geçebilirsiniz.

Sınav stresinde profesyonel destek almak son derece önemlidir. Özellikle motivasyon konusunda alanın da uzman olan Online Öğrenci Koçu ile sürekli iletişim halinde olmak, görüntülü konuşmalar yaparak güven depolamak başarıyı devamlı tazeleyecektir. Sınav sürecinde nasıl plan-program yapacağını bilmeyebilir. Sınav sürecinde yalnız başına çalışmak öğrencileri strese sokabilir, gerektiği yerde gereken şeyi yapmamaya neden olabilir. Bu nedenleri en aza indirmek için Online Öğrenci Koçu ile iletişime geçilmelidir. Çünkü stres ile yalnız başına baş edebilmek son derece risklidir. Başarıya yelken açmayı çabalarken kendinizi gerileyen bir öğrenci olarak bulabilirsiniz. Başarıya doğru ilerleyebilmek kaygıdan arındırıp, doğru ve zamanında yapılan motivasyon ile gerçekleşecektir.

Online Öğrenci Koçu, aldığı muhteşem ötesi eğitim ile öğrencilerin hayallerini dinlemeyi, onların dertlerine ortak olduktan sonra dertleri tozlanmak üzeri rafa kaldırabilmeyi öğrenmiş olurlar. Online Öğrenci Koçu size güven aşılayacak, doğruları dışarıdan gözlemlediği ile size gösterecektir. Çünkü insan kendi yaşadığı hayatın öznesi konumunda olduğu için bazen bazı durumları yanlış anlayabilmekte, doğru olmayan yollara başvurabilmektedir. Fakat dışarıdan sizin hayatınızı gözlemleyen biri neyin doğru neyin yanlış olduğunu kolayca analiz edebilir. Dışardan bir gözlem gerekli zamanda ve yerde geribildirim sağlar. Bu gözlem ve geribildirim sizin hayatınızı görmenizi sağlar. Özellikle de sizin hayatınızı gözlemleyen profesyonel biri var ise. Online Öğrenci Koçu, size yardımcı olan profesyonel gözleriniz olacaktır.