YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım?

YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım?

YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım sorusuna cevap bulabilmek ve cevabı bulduktan sonra da uygulayabilmek istiyorsanız şayet, bu yazının tamamını okumanızda fayda vardır. Sınavlar her daim kötü sonuçlar getiren, insanı sürekli zorluğa iten ve asla bir faydası olmayan şeyler gibi algılanmaktadır. Oysa bu, işi daha da zorlaştırmaktan başka bir işe yaramayacaktır. Sınavlara yedi yirmi dört çalışmak da yarar sağlamayacaktır. Aksine işi daha da zorlaştıracaktır. Plan ve program dahilinde; derslerin ihtiyaçlarına göre çalışılmalı ve yeri geldiğinde kendinize vakit ayırmalısınız. Ne gereğinden çok çalışıp erkenden yorulup bırakmaya sebep olun ne de gereğinden az çalışıp eksiklikleriniz olsun. Kararında çalışmalısınız buda ancak bir plan ve program dahilinde olur.

Bir yılınızı hayallerinizin mihenk taşı olarak görmelisiniz. O bir yılı çok iyi şekilde değerlendirerek hem kendinize hem de ailenize hayallerinizi gerçekleştirmiş olduğunuzun gururunu yaşatmalısınız. Öncelikli olarak sınavı sevmelisiniz ve sınavın sonucu her ne olursa olsun sizden değerli olmayacağını kavramalısınız. Hayatta her şeyin olabileceğine, bazen bazı şeylerin istenmeyen bir şekilde gerçekleşebiliyor olabileceğine inanmanız ve bu gerçeklerle yüzleşmeniz gerekmektedir. Elinizden gelenin en iyisini yapmaya gayret etmelisiniz. Başarılı bir gelecek için siz sadece savaşmalı ve gerisini takdir edene bırakmalısınız. Zaten hak ettiğiniz ve asıl olarak hakkınızda hayırlı olanı yaşayacaksınız. Profesyonel bir desteğin önem arz ettiği bu yolda yanınızda oluyoruz. Görüşmeler Skype veya Whatsapp üzerinden yapılmaktadır. Kafanızı kurcalayan YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım? Sorusunu temenni yok etmek istiyorsanız www.fikoc.com.tr adresinden randevu alabilirsiniz. İletişim için ise Whatsapp iletişim hattımız olan 0850 308 16 18 ten iletişime geçebilirsiniz.

YKS’ ye nasıl çalışmalıyım? Planlı ve programlı bir şekilde çalışmalısınız. Derslerinizi saatlerin verimliliğine göre belirlemelisiniz. Örneğin TM öğrencisi iseniz sabahın erken saatlerinde edebiyat çalışabilir, MF öğrencisi iseniz sabahın erken saatlerinde biyoloji ve kimya çalışabilirsiniz. Ders çalışmaktan sıkıldığınızda ise kafanızı çalıştırabilecek, işlem gerektiren konular ile vaktinizi geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra ise ders çalışma aralıklarını iyi bir şekilde belirlemeli, bir dersten başka bir derse hızlı bir geçiş yapmamalısınız. Ara verdiğiniz taktirde arayı iyi değerlendirmelisiniz. Arada sizi daha çok yoracak aktivitelerden veya zihninizi bulandıracak cihaz ve araçlardan uzak durmalısınız. Ders aralarında dinlenmeyi bir rutin haline getirmelisiniz.

Halen YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım? Düzenli çalışmalısınız. Özellikle haftanın bir günü kendinizi ödüllendirmelisiniz. Bugün, geçiş sayılabilecek gün olduğu için Pazar olabilir. YKS’ ye Nasıl Çalışmalıyım? Motivasyon içerisinde çalışmalısınız. Güven duygusunu iliklerinize kadar hissetmelisiniz. Kendinize güvenerek çalışmalısınız. Hayallerinizi başarabilecek kadar güçlü olduğunuzun farkına vararak çalışmalısınız. Çalışmaların yanı sıra kendinizi ödüllendirdiğiniz günün küçük bir kısmında meditasyon yaparak sıkıntılardan arınmayı sağlayabilirsiniz. Bu size hem iyi gelecek hem de derslerden aldığınız verimi maksimuma taşıyacaktır, inanın.